previous arrow
next arrow
Slider

Konkurs ,, Najbardziej aktywne Koło Pszczelarskie”

W dniu 1 grudnia Piotr Pilch Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego oraz Roman Jasiński Wiceprezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie, wręczyli nagrody Laureatom Konkursu „Najbardziej aktywne Koło Pszczelarskie” zorganizowanym w roku bieżącym. To już szósta edycja tego konkursu, który realizowany jest corocznie w ramach Kampanii edukacyjnej pod nazwą: „Rola pszczół miodnych w zachowaniu bioróżnorodności w rolnictwie”.
Ze względu na ograniczenia jakie nam wszystkim przyniosła w tym roku pandemia Coronavirusa, każdy przejaw aktywności jaką udało się podjąć na rzecz rozwoju pszczelarstwa, jest w tym trudnym czasie szczególnie cenny.

Największą aktywnością w tym roku wykazały się Koła:
Wśród Kół Małych – liczących do 25 członków – Rejonowe Koło Pszczelarzy Ziemi Dubieckiej reprezentowane przez Pana Andrzeja Chruścickiego.
Wśród Kół liczących od 25 do 50 członków – zwyciężyło Koło Pszczelarzy w Grodzisku Dolnym. Prezesem Koła jest Pan Tomasz Wojtyna.
Najwięcej punktów spośród Kół liczących powyżej 50 członków zdobyło Koło Pszczelarzy w Ropczycach. Prezesem Koła jest Pan Stanisław Fąfara.

Serdecznie Gratulujemy zwycięstwa w konkursie a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Dla Laureatów Konkursu ufundowane zostały nagrody. Są to urządzenia do wytopu wosku i dezynfekcji ramek z taboretem gazowym.Wszystkie Koła, które brały udział w tegorocznej edycji Konkursu otrzymają nagrody pocieszenia. Są to refraktometry do miodu z podświetleniem oraz drobny sprzęt pszczelarski. Nagrody pocieszenia można będzie odebrać w siedzibie WZP w Rzeszowie, ul. 8 Marca 3.